Shield Discord Bot Logo

Shield Discord Bot

Full Shield Bot guide, with invite link to add to your server, along with Moderation commands and any Discord bot upvote rewards.

0 upvotes in July

Shield Discord Bot Described:

Český automoderační/moderační bot se spoustou příkazů!

Hledáš na svůj server nějakého bota, který uvítá lidi, umlčí spammery a maže zprávy ve kterých se vyskytují nadávky? Můžete se Shieldem taky Banovat, umlčet a nebo vyhodit lidi! Taky má level systém takže uvidíte kdo je na vašem serveru nejaktivnejsi! Bot dokonce i automaticky umlčí každého kdo bude spamovat a za 10 minut ho odmlčí Proto je Shield právě pro tebe, můžeš si nastavit welcome message takže shield přivítá každého člověka který přijde na server, nebo z něho odejde Kromě věcí které jsem zde už zmínil umí i plno jiných věcí například napíše počasí nebo info o uživateli a serveru!

Check out the home page for the full Discord Bot List.

Frequently Asked Questions

How do I add Shield Discord Bot to my server?

You can add Shield to your Discord Server by pressing 'Add Shield Discord Bot' on this page.

More Discord Bots

Pokétwo Discord Bot Banner
Pokétwo Discord Bot Logo
4,623
1.5M

The Pokémon experience, on Discord. Catch, level, and evolve Pokémon, trade and battle with friends, and more. All free and open source.
Arcane Discord Bot Banner
Arcane Discord Bot Logo
1,797
1.9M

The All-in-One Discord bot! Levels/xp, role rewards, member & goal counters, moderation, logs, social alerts and more plugins! Dyno mee6 probot

Information

Prefix: sh.
Servers: unknown
Users: unknown
Created by: K3BA#3939

Links